Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kurā gadā varēs doties priekšlaicīgā pensijā

J
jautā:
12. decembrī, 2023
Aigars

Esmu dzimis 1962. gada augustā. Kad ir iespējams doties priekšlaicīgā pensijā?

A
atbild:
15. decembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā pensionēšanās vecums sievietēm un vīriešiem ir vienāds. Priekšlaicīgo pensiju ir tiesības pieprasīt priekšlaikus: divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Likumā “Par valsts pensijām” noteiktais vispārējās pensionēšanās vecums ik gadu par trim mēnešiem palielinās, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi. Tādējādi pilnais pensijas vecums 1962. gadā dzimušajiem būs 2027. gadā.

Vienlaikus pakāpeniski paaugstinās arī priekšlaicīgās pensionēšanās vecums. 1962. gadā dzimušajiem likumā noteiktās tiesības uz priekšlaicīgu pensionēšanos būs 63 gadu vecumā – 2025. gada augustā.