Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai apdrošināšanas stāžā ieskaita bērna audzināšanas gadus

J
jautā:
09. aprīlī, 2024
Kristīne

Vai sievietei, kura laikposmā no 13.09.1982. līdz 22.12.1987. strādāja, bet no 28.06.1982. līdz 27.06.1990. viņai pienācās bērna audzināšana līdz astoņu gadu vecumam, darba stāžā tiek ieskaitīts tikai oficiāli nostrādātais periods vai arī viss bērna audzināšanas līdz astoņu gadu vecumam nostrādātais laikposms? Paldies!

A
atbild:
10. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pensijas stāžā tiek ieskaitīts laikposms līdz 1990. gada 31. decembrim mātei, kura audzinājusi bērnu līdz astoņu gadu vecumam. Šo darbam pielīdzināto periodu apliecinošie dokumenti ir bērna dzimšanas apliecība, dzīvesvietas izziņas, skolas liecības u. c.

Informācija par apdrošināšanas stāžu individuālā situācijā jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).