Lasīšanai: 1 minūte

Vai fiziskā persona drīkst pirkt saules elektrostaciju

J
jautā:
17. novembrī, 2023
Aleksandrs

Labdien! Vai es kā fiziskā persona drīkstu pirkt no z/s (juridiskās personas), kas man pieder, saules elektrostaciju ar uzstādīšanas pakalpojumu?

A
atbild:
30. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesību akti neliedz ne pirkt, ne pārdot aktīvus. Kā z/s šo darījumu iegrāmatot, piemēram, ja tiek atsavināts saimnieciskajā darbībā izmantots pamatlīdzeklis, jums ir jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Nodokļu maksātāji jautājumus var uzdot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), sadaļā “Sarakste ar VID”.

Regulējums par mikroģeneratoriem, prasībām, līguma slēgšanu ir izklāstīts AS “Sadales tīkls” informācijā “Elektrostacijas pieslēgšana”.