Vai var noslēgt atsevišķu elektroenerģijas piegādes līgumu

J
jautā:
03. janvārī, 2024
Zane

Labdien! Daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotājs ir noslēdzis līgumu par elektrības piegādi visiem saviem objektiem/mājām, to nesaskaņojot ar dzīvokļu īpašniekiem. Daļa dzīvokļu šajās mājās pieder apsaimniekotājam, daļa ir privatizēti, un maksu par patērēto elektrību prasa katram dzīvoklim saskaņā ar dzīvokļa skaitītāja rādījumiem. Vai privatizēta dzīvokļa īpašniekam ir iespēja atteikties no apsaimniekotāja izvēlētā elektrības piegādātāja un noslēgt atsevišķu līgumu ar paša izvēlētu elektrības pakalpojuma sniedzēju?

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Līga Siliniece, zvērināta advokāta palīdze

Lai izvērtētu atteikšanās iespēju, nepieciešams konstatēt, vai daudzdzīvokļu mājas elektroapgādes sistēmas tehniskais risinājums (piederības robežas, komercuzskaites mēraparāts) pieļauj atsevišķa elektroenerģijas piegādes līguma slēgšanu ar elektroenerģijas tirgotāju konkrētā adresē. Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2021. gada 30. septembra lēmumu Nr. 1/10 “Sistēmas pieslēguma noteikumi elektroenerģijas pārvades sistēmai” dzīvokļa īpašniekam ir tiesības vērsties akciju sabiedrībā “Sadales tīkls” un saņemt visu nepieciešamo informāciju par atsevišķa elektroenerģijas pieslēguma izveidošanu dzīvokļa īpašumam.