Vai nauda, ko vīrs ieskaita kontā, var ietekmēt tiesības uz vecāku pabalstu

J
jautā:
12. novembrī, 2023
Jānis

Labdien! Vai, atrodoties BKA, vīrs drīkst manā kontā ieskaitīt naudu ikdienas tēriņiem? Ko tādā gadījumā labāk rakstīt kā maksājuma mērķi, lai nerastos problēmas? Vai nebūs tā, ka, redzot lieku naudu kontā, VSAA vairs nemaksās pabalstus?

A
atbild:
15. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts sociālās apdrošināšanas pabalstus (maternitātes, vecāku) maksā sociāli apdrošinātiem iedzīvotājiem, ja viņi šajā laikā nestrādā, tas ir, vienlaikus no ienākumiem netiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Šīs ziņas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņem no Valsts ieņēmumu dienesta (VID).

Vīra naudas pārskaitījums nekādā veidā nav saistīts ar sociālo apdrošināšanu. Tiesību aktos nav noteikts, kādos gadījumos un kādā veidā jānoformulē naudas pārskaitījums uz kontu. Savukārt kredītiestādes klientiem uzsver, ka, veicot pārskaitījumu, korekti jānorāda maksājuma mērķis. Ja vīrs pārskaita naudu ikdienas tēriņiem, tad to var arī norādīt.