TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā PVN, pērkot preci internetā

J
jautā:
13. oktobrī, 2023
Jānis

Vai ir jāmaksā PVN, interneta veikalā pasūtot viedierīci 170 eiro vērtībā no Vācijas uz Latviju? Paldies!

A
atbild:
30. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Eiropas Savienībā ir brīva preču kustība. Pārvadājot preces starp dalībvalstīm, PVN uz Latvijas valsts robežas nav jāmaksā. Ja interneta veikalā Vācijā iegādājas preci, sūtījumam nav jākārto muitas formalitātes un papildu maksājumi. PVN maksā preces vai pakalpojuma gala patērētājs. Privātpersonas maksā PVN preču iegādes vietā.

Savukārt, pasūtot preces no interneta veikala, kas reģistrēts trešajās valstīs (ārpus Eiropas Savienības), var būt papildu izmaksas. Pērkot preci, jāskatās, vai pārdevējs iekasē no pircēja PVN. Ja ne, tas var liecināt, ka pircējam būs jāmaksā arī PVN.

Ja jums ir jautājums par konkrētu sūtījumu, tas jāuzdod muitai, piemēram, VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (https://eds.vid.gov.lv/login/), izvēloties sadaļu “Sarakste ar VID” – “Rakstīt jaunu vēstuli” un kategoriju “Konsultācijas muitas jomā”.