Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā celt prasību tiesā, ja atbildētājam nav deklarētās dzīvesvietas

J
jautā:
01. martā, 2024
Oļegs

Kā celt prasību tiesā pret personu, kurai nav deklarētas dzīvesvietas adreses?

A
atbild:
13. martā, 2024

Civilprocesa likuma 27. pants noteic, ka prasība pret atbildētāju, kuram nav deklarētās dzīvesvietas, ceļama pēc viņa dzīvesvietas. Prasība pret atbildētāju, kura dzīvesvieta nav zināma vai kuram nav pastāvīgas dzīvesvietas Latvijā, ceļama pēc viņa nekustamā īpašuma atrašanās vietas vai pēc viņa pēdējās zināmās dzīvesvietas.

Ja prasītājam nav informācijas par atbildētāja deklarēto dzīvesvietu, tad to var pieprasīt, iesniedzot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei motivētu iesniegumu. Vairāk par šo pakalpojumu var izlasīt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.