Pedagoģijas students ir tiesīgs veikt studiju programmai atbilstošu pedagoga darbu

J
jautā:
17. februārī, 2024
Ilze

Vēlos noskaidrot, vai, studējot par pirmsskolas skolotāju 1. kursā, es drīkstu strādāt par pedagoga palīgu skolā?

A
atbild:
26. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Izglītības likuma 48. panta pirmajā daļā noteikts, ka strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kurai ir pedagoģiskā izglītība vai kura apgūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām. Minētās prasības nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”.

Tā kā studējat pirmsskolas skolotāja studiju programmā un iegūstat augstāko pedagoģisko izglītību un pirmsskolas skolotāja kvalifikāciju, jums ir tiesības strādāt par pirmsskolas skolotāju atbilstoši iepriekš minēto noteikumu 5. punktā noteiktajam. Tomēr jums ir nepieciešama izziņa no augstskolas. Savukārt strādāt par vispārējās izglītības pedagoga palīgu skolā jūs varētu tad, ja apgūtu atbilstošu skolotāja studiju programmu.