Lasīšanai: 1 minūte

Pirmsskolas mūzikas skolotājam nepieciešamā izglītība

J
jautā:
19. februārī, 2024
Guna

Labdien! Man ir profesionālais bakalaura grāds izglītībā un mūzikas skolotāja kvalifikācija. Vai ar šo izglītību es drīkstu strādāt pirmsskolas izglītībā, vai arī man papildus jāiegūst pirmsskolas skolotāja kvalifikācija?

A
atbild:
26. februārī, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 5.5. punktā noteikts, ka par vispārējās izglītības pirmsskolas mūzikas skolotāju ir tiesīga strādāt persona, kurai ir pedagoģiskā izglītība un mūzikas skolotāja kvalifikācija. Tātad jums ir tiesības strādāt par mūzikas pedagogu pirmsskolā.

Lai veiktu pirmsskolas skolotāja darbu, papildus jāapgūst profesionālās kompetences pilnveides programma pirmsskolas saturā un didaktikā vismaz 72 stundu apjomā.