Lasīšanai: 1 minūte

Vai var būvēt garāžu

J
jautā:
08. februārī, 2024
Ilze

Labdien! Vai pilsētas teritorijā es varu būvēt garāžu ar apbūves platību līdz 60 m2? Vai tā skaitīsies pirmās grupas ēka? Paldies.

A
atbild:
09. februārī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Jums ir jāvēršas vietējā pašvaldībā un jānoskaidro, ko par garāžas būvniecību paredz vietējie teritorijas izmantošanas un apbūves saistošie noteikumi.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 19. augusta noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” vienstāva ēka ar apbūves laukumu līdz 60 m2 ir pirmās grupas ēka. Pirmās grupas būvju būvniecību ierosina, iesniedzot būvvaldē paskaidrojuma rakstu.