Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mantojumā saņemto naudu ar nodokli neapliek

J
jautā:
21. oktobrī, 2023
Eva

Esmu saņēmusi mantojumā naudu no attāla radinieka. Kādā apmērā būs jāsamaksā valsts nodeva?

A
atbild:
24. oktobrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijā mantojumam nodokļa nav. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pants nosaka: ar nodokli neapliek mantojuma rezultātā gūto ienākumu, izņemot autoratlīdzību (honorāru), kuru izmaksā autortiesību mantiniekiem.

Ja mantotā naudas summa pārsniedz 10 000 eiro, tās saņēmējam Valsts ieņēmumu dienestā nākamajā gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija, norādot mantoto summu kā ar nodokli neapliekamu ienākumu.