Izmaksājamās summas, ja darbinieks uzsaka līgumu sevišķi svarīgu iemeslu dēļ

J
jautā:
11. jūnijā, 2019
Tatjana

Labdien! Strādāju uzņēmumā gandrīz 10 mēnešus. Man atļāva aiziet no darba, pamatojoties uz 100. panta piekto daļu. Pēc aiziešanas man izmaksāja tikai naudu par atvaļinājumu un pēdējo nostrādāto posmu. Vai darba devējam nebija man jāizmaksā darba alga par vienu mēnesi?

A
atbild:
19. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja uzteicāt darbu, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta piekto daļu (t. i., svarīgs iemesls, par kādu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības), tad darba devējam pēdējā darba dienā Jums bija jāizmaksā darba samaksa par pēdējo nostrādāto posmu un proporcionāla apmēra neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.

Kā arī, ja darba devējs piekrita, ka darbinieka norādītais uzteikuma iemesls ir svarīgs,  tam bija pienākums izmaksāt atlaišanas pabalstu atbilstoši nostrādātajam laikam.

Jūsu gadījumā atlaišanas apbalsts ir viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā.

To paredz Darba likuma 112. panta otrā daļa.