Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Par nepaziņošanu par ārvalstīs noslēgto laulību sodu nepiemēro

J
jautā:
13. novembrī, 2014
anna

Labdien! Laulību reģistrācija ar ārzemnieku tika noslēgta 5 gadus atpakaļ ārzemēs, un nekādas ziņas par to nebija iesniegtas Latvijā. Pagājušogad tika nomainīta pase (beidzies derīguma termiņš). Vairāku faktoru dēļ visi dokumenti, kas saistīti ar uzvārda un civilstāvokļa maiņu, tiks sagatavoti un iesniegti Latvijas atbilstošās iestādēs tikai šogad. Sakiet, lūdzu, kāds ir sods par to? Paldies.

A
atbild:
21. novembrī, 2014
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Latvijas Republikas tiesību akti neparedz sodu par neziņošanu Civilstāvokļa aktu reģistram par ārvalstīs noslēgto laulību ar ārzemnieku.

Ja stājoties laulībā pieņēmāt vīra uzvārdu, bet par to neziņojāt Iedzīvotāju reģistram, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 190.3pants paredz – par Iedzīvotāju reģistrā iekļaujamo ziņu savlaicīgu nepaziņošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām uzliek naudas sodu no piecpadsmit līdz trīsdesmit pieciem eiro.