Vai ir tiesības uz atkārtotu invaliditātes ekspertīzi, ja veselība pasliktinās

J
jautā:
17. janvārī, 2024
Līga

Labdien! Man kopš 2022. gada novembra ir piešķirta 3. invaliditātes grupa uz diviem gadiem. Vai ir iespēja iesniegt VDEAK pārskatīšanai uz 2. grupu, ja vēl nav pagājuši noteiktie divi gadi? Jautāju tāpēc, ka veselība turpina pasliktināties.

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Personai, kurai noteikta invaliditāte vai darbspēju zaudējums, ir tiesības lūgt atkārtotu invaliditātes un darbspēju ekspertīzi jebkurā laikā, ja personas veselības stāvoklis ir būtiski pasliktinājies un tā radītais funkcionēšanas ierobežojums ir uzskatāms par stabilu. Šādas tiesības paredzētas Ministru kabineta noteikumu Nr. 805 “Prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas un invaliditāti apliecinoša dokumenta izsniegšanas noteikumi” 13. punktā.

Informāciju par invaliditātes ekspertīzes kārtību var iegūt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas tīmekļvietnē. Ar komisiju var sazināties, zvanot uz tālruni 2963280767614885 vai rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vdeavk.gov.lv.