TĒMA: Nodokļi

MUN maksātājs vienlaikus var būt darba ņēmējs

J
jautā:
07. janvārī, 2024
Ausma

Labdien! Esmu pensionāre un pašnodarbināta mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja. Vai stāšanās darba attiecībās (kļūstot par darba ņēmēju) SIA “X”, arī mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju, mainīs manus nodokļu maksājumus? Vai ir atļauta darbība divos mikrouzņēmuma nodokļu statusa uzņēmumos?

A
atbild:
18. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūsu minētā SIA “X” nevar būt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja, jo sabiedrībām ar ierobežotu atbildību vairs nav šāda nodokļu režīma.

Jūs varat kļūt par darba ņēmēju uzņēmumā (darba devējs ieturēs no algas iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas) un paralēli būt pašnodarbinātā – mikrouzņēmumu nodokļu (MUN) maksātāja. Darba ņēmēja statuss citā ienākumu gūšanas vietā neietekmē MUN maksājumus.

No šā gada MUN likme ir tikai viena – 25% no apgrozījuma. Sākot ar 2024. gada 1. janvāri, neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošajām personām piemēro MUN maksātāju ienākumiem, kurus apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.