TĒMA: Nodokļi

Regulāri gūstot ienākumus interneta vietnē, jāreģistrējas nodokļu maksāšanai

J
jautā:
20. martā, 2024
Natalija

Lai pārdotu preces interneta vietnē Amazon, kāda veida bizness man ir jāatver un kādi nodokļi jāmaksā?

A
atbild:
02. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vispārīgā gadījumā par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kuras mērķis ir gūt peļņu un kura ir vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību, tai skaitā nekustamā īpašuma izīrēšanu. Tas attiecas arī uz tām precēm un pakalpojumiem, ko persona sistemātiski pret atlīdzību pārdod interneta vietnēs.

Vairāk par saimniecisko darbību varat uzzināt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnē, sadaļā “Saimnieciskās darbības veicēji”. Šajā informācijā soli pa solim izklāstīts, kā VID reģistrēt saimniecisko darbību, kā arī par nodokļu režīmiem, kurus saimnieciskās darbības veicējs var izvēlēties. Tie ir: vispārējais nodokļu režīms (jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI)) vai mikrouzņēmumu nodoklis, kas ietver gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan sociālās iemaksas.