Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par ko var maksāt no uzņēmuma konta

J
jautā:
15. decembrī, 2023
Aleksandrs

Labdien! Man ir jauna SIA, PVN nemaksātājs. Kādas preces vai pakalpojumus var apmaksāt no firmas konta?

A
atbild:
02. janvārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

No uzņēmuma konta apmaksājot izdevumus, kas nepieciešami saimnieciskajai darbībai, tos neiekļauj uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzē un neapliek ar uzņēmumu ienākuma nodokli. Ja apmaksā izdevumus, kas nav saistīti ar saimnieciskās darbības nodrošināšanu, tie ir iekļaujami uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzē un apliekami ar uzņēmumu ienākuma nodokli.

Plašāks izklāsts pieejams Valsts ieņēmumu dienesta informatīvajā materiālā “Ar saimniecisko darbību nesaistīti izdevumi”.