Par transportlīdzekļa riepu protektora nepietiekamu dziļumu ir atbildīgs gan autovadītājs, gan uzņēmums

J
jautā:
23. novembrī, 2023
Guntis

Kas maksā sodu par riepu protektora neatbilstību uzņēmuma automašīnai (proti, autobusam) – šoferis vai uzņēmums?

A
atbild:
11. decembrī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ceļu satiksmes likuma 71. panta divdesmitā daļa paredz, ka par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trim līdz vienpadsmit naudas soda vienībām, fiziskajai personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, – no vienpadsmit līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no četrpadsmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām. Viena naudas soda vienība ir pieci eiro.

Tātad pārkāpuma gadījumā naudas sodu var nākties maksāt gan transportlīdzekļa vadītājam (šoferim), gan uzņēmumam. Ievērojami atšķirīgs ir naudas soda apmērs, turklāt naudas soda vietā transportlīdzekļa vadītājam iespējams izteikt tikai brīdinājumu.