Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vecākiem jādeklarē arī nepilngadīga bērna dzīvesvieta

J
jautā:
14. novembrī, 2023
Adriana

Mamma vēlas deklarēties jaunajā dzīvesvietā, bet viņai ir nepilngadīgi bērni. Vai bērni būs automātiski deklarēti jaunajā dzīvesvietā, ja mamma deklarēsies? Vai arī viņus vajag atsevišķi deklarēt?

A
atbild:
22. novembrī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 3. panta trešajā daļā noteikts, ka nepilngadīga bērna dzīvesvieta ir vecāku (aizbildņu) dzīvesvieta, ja vecāki (aizbildņi) nav deklarējuši viņa dzīvesvietu citur. Savukārt 6. panta trešā daļa noteic, ka nepilngadīgam bērnam dzīvesvietu deklarē persona, kura saskaņā ar likumu vai bāriņtiesas lēmumu ir attiecīgās personas aizbildnis vai aizgādnis (turpmāk – likumiskais pārstāvis).

Ņemot vērā iepriekš minēto, vienam no vecākiem, deklarējoties citā dzīvesvietā, ir jādeklarē arī nepilngadīgā bērna dzīvesvieta, ja tā mainās. Bērna dzīvesvietas deklarēšana nenotiek automātiski, jo vecākiem ir tiesības deklarēt bērnu arī citur.