TĒMA: Mājoklis

Pašvaldības dzīvokļa īres tiesības īrnieka nāves gadījumā

J
jautā:
20. martā, 2024
Anna

Labdien! Mana ome, sākot ar 90. gadiem, īrē dzīvokli no pašvaldības. Tur ir deklarēta mana mamma, māsa un es. Kam dzīvoklis pienāksies pēc omes nāves? Vai mums tas ir jāprivatizē? Vai arī mēs varēsim turpināt to īrēt?

A
atbild:
25. martā, 2024

Par dzīvokļa īpašnieku atbilstoši Civillikuma 994. pantā noteiktajam tiek uzskatīts tas, kas ir ierakstīts zemesgrāmatā.

Pašvaldībai piederošas dzīvojamās telpas īrnieka nāves vai dzīvesvietas maiņas gadījumā pilngadīga persona, kura kopā ar īrnieku saņēmusi palīdzību atbilstoši normatīvajam aktam “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, ir tiesīga prasīt, lai ar to tiek noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums iepriekšējā īrnieka vietā, ievērojot pašvaldības saistošos noteikumus (atbilstoši Dzīvojamo telpu īres likuma 31. pantā noteiktajam).

Par pašvaldības dzīvokļa privatizāciju jums jāinteresējas savā pašvaldībā.