TĒMA: Politika

Politiskajām partijām ir tiesības uzrunāt vēlētājus, ievērojot normatīvo aktu prasības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. aprīlī, 2023
Artjoms

Kāda veida izteikumi par savu vēlētāju mērķauditoriju ir pieļaujami politiķu uzrunās? Vai ir pieļaujams piesaukt balsot par partiju tikai noteiktas tautības pārstāvjus, piem., “es vēlētos, lai par mani balsotu tikai krievi/latvieši/poļi/cita tautība”?

A
atbild:
11. aprīlī, 2023

Politisko partiju un to biedru darbību, tostarp komunikāciju ar sabiedrību, nosaka partijas statūti. Saskaņā ar Politisko partiju likuma 7. pantu, lai sasniegtu statūtos noteikto mērķi, partijai ir tiesības veikt publisku darbību, kas nav pretrunā normatīvajiem aktiem. Tādējādi politiskās partijas un to biedru publiskajā darbībā aizliegts vērsties pret Latvijas Republikas neatkarību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, nacionālo un rasu naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus. Politiskajām partijām un to biedriem ir leģitīmas tiesības meklēt, uzrunāt un pārstāvēt savus vēlētājus, tai skaitā kādas vienas tautības pārstāvjus, ievērojot iepriekš minēto.