Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Ja netiek apstrādāta lauksaimniecības zeme

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. jūnijā, 2022
Santa

Labdien! Vai tad, ja nepiesakās platību maksājumiem, bioloģiskajai naudai par zemi, ja to neapstrādā, draud soda nauda? Kas to kontrolē?

A
atbild:
08. jūnijā, 2022

Lauku atbalsta dienests (LAD) kontrolē tās platības, kas tiek pieteiktas platību maksājumiem.

Reizi gadā veicam arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) apsekošanu, lai konstatētu, vai 70% LIZ ir apsaimniekota. Zemes vienību apsekošanu veic platībām, kas saskaņā ar Valsts zemes dienesta informāciju pēc zemes izmantošanas veida LIZ ir vismaz 1 ha. Ja LAD konstatē, ka LIZ ir neapstrādāta vai nekopta, tad vietējā pašvaldība piemēro nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi.