Lasīšanai: 1 minūte

Vai par iznomātu zemi var saņemt platību maksājumus

J
jautā:
12. martā, 2021
Jānis

Labdien! Vēlos iznomāt lauksaimniecības zemi, vai varu gan saņemt nomas maksu, gan pieteikties platību maksājumiem? Paldies!

A
atbild:
16. martā, 2021
Inese Helmane
LV portāls
Lauku atbalsta dienests
Kristīne Ilgaža, Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Platību maksājumus (PM) ir tiesīgs saņemt lauksaimnieks, kurš veic lauksaimniecisku darbību un apsaimnieko lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas ir lauksaimnieka īpašumā vai valdījumā (lietošanā) kārtējā gada 15. jūnijā.

Lai saņemtu maksājumus, ir jābūt izpildītiem šiem nosacījumiem: gan zemes apsaimniekošana, gan īpašumtiesības.

Ja nomnieks apsaimnieko konkrēto platību, kura ir viņa valdījumā (rakstisks nomas līgums/vienošanās) kārtējā gada 15.06., tad viņam ir tiesības pieteikties vienotajam platību maksājumam, ja līgumā nav noteikts citādi.

Pieteikšanās PM notiek katru gadu pavasarī, 2021. gadā: no 7. aprīļa līdz 24. maijam (līdz 15. jūnijam ar atbalsta samazinājumu).