TĒMA: Atkritumi

Atkritumu apsaimniekošana pie daudzdzīvokļu mājas

J
jautā:
17. janvārī, 2013
Sanija Martinova

Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Mājas iekšpagalmā atkrituma tvertnes, kas nav nekādā veidā ierobežotas/norobežotas. Līdz ar to vējainā laikā visi atkritumi, papīri, maisiņi izkaisās pa visu mājas pagalmu. Pie kā varu griezties ar iesniegumu rast iespēju ierobežot, nožogot atkritumu tvertnes? Paldies!

A
atbild:
18. janvārī, 2013
Zanda Lielbārde
LV portāls

Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8.pantā ir noteikts: Latvijā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu savā administratīvajā teritorijā ir atbildīgas pašvaldības. Katra pašvaldība izdod saistošos noteikumus, kas reglamentē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Jūsu jautājumā nav minēts, kādas pašvaldības teritorijā Jūs dzīvojat, tādēļ precīzu atbildi sniegt nav iespējams. Lai noskaidrotu, kā konkrētajā pašvaldības teritorijā tiek organizēta atkritumu apsaimniekošana, un rastu atbildes uz interesējošiem jautājumiem, piemēram, vai konteineriem jāatrodas speciālā nožogojumā, kādā attālumā no mājas logiem drīkst izvietot konteinerus un citiem, jāiepazīstas ar Jūsu pašvaldībā spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem.

Piemēram, Rīgas teritorijā ir spēkā RD saistošie noteikumi Nr.125 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi". Tajos noteikts: namīpašumu, zemesgabalu un citu teritoriju īpašnieki, valdītāji, pārvaldnieki – pilnvarnieki, lietotāji – nomnieki, nodrošina nekustamā īpašuma teritorijā šīs teritorijas sakopšanu, nepieļaujot būvgružu un atkritumu uzkrāšanos, kā arī noslēdzot ar atkritumu apsaimniekotāju līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu.

Jebkurā gadījumā, vispirms šo jautājumu vajadzētu mēģināt atrisināt ar nama apsaimniekotāju, bet tālāk – vērsties savā pašvaldībā.