Lasīšanai: 1 minūte

Jādibina ceļa servitūts

J
jautā:
15. septembrī, 2015
Kristīne

Labdien. Ir radusies strīdus situācija ar kaimiņu par kopīgu piebraucamo ceļu, kurš diemžēl nav nostiprināts ar servitūtu. Šobrīd kaimiņš ir uzsācis sadalošā žoga būvniecību, kas ne tikai apgrūtina piekļuvi mūsu īpašumam, bet padara to neiespējamu. Īpaši aktuāls ir jautājums par operatīvā transporta piekļuvi īpašumam, jo mums tas ir vienīgais ceļš uz īpašumu. Sakiet, vai ir kāds likums, noteikumi, kas šo jautājumu regulē, vismaz uz laiku, kamēr sakārtojam jautājumu par servitūta ceļu. Paldies.

A
atbild:
15. septembrī, 2015
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Jums nav citu iespēju, kā tiesas ceļā (ja nav panākama vienošanās ar kaimiņu, un izskatās, ka nav panākama!) nekavējoties nodibināt ceļa servitūtu.

Kā tas darāms, sīki izklāstīts LV portāla rakstā „Ceļa servitūts – mana zeme cita labumam”.