TĒMA: Ģimene

Laulību var šķirt pie notāra vai tiesā

J
jautā:
11. septembrī, 2015
Līva

Esmu precējusies. Taču ar vīru pēdējā laikā ir nesaskaņas. Mums ir kopējs dēls. Esmu nolēmusi iesniegt laulību šķiršanu. Kopēju nekustamo īpašumu mums nav. Gribēju uzzināt, ar cik lieliem izdevumiem man jārēķinās kā laulību šķiršanas prasītājai.

A
atbild:
15. septembrī, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Ir divas iespējas, kā šķirt laulību – tiesā vai pie zvērināta notāra.

Pie zvērināta notāra laulību var šķirt, ja abi laulātie piekrīt laulības šķiršanai un ir vienojušies par kopīgā nepilngadīgā bērna aizgādību, saskarsmes tiesībām un bērna uzturlīdzekļiem. Šķirot laulību pie notāra, pie tā klātienē būs jāierodas abām pusēm. Laulības šķiršana pie notāra ir ātrāks un arī lētāks process, salīdzinot ar laulības šķiršanu tiesā. Laulības šķiršana pie notāra izmaksās ap 100 eiro, un to šķirs 30 dienu laikā.

Plašāku skaidrojumu lasiet rakstā „Kā izšķirt laulību pie notāra”.

Ja Jūsu vīrs nepiekritīs šķirt laulību un būs domstarpības par nepilngadīgā bērna aizgādību, saskarsmes tiesībām un uzturlīdzekļiem, laulība jāšķir tiesā. Pirms dokumentu iesniegšanas tiesā pusei, kas vēlas šķirties (prasītājam), būs jāsamaksā valsts nodeva 142,29 eiro apmērā. Ja šķiršanās procesā Jums būs nepieciešama jurista konsultācija, tad tie būs papildu izdevumi, kas atkarīgi no pakalpojuma sniedzēja noteiktā cenrāža. Laulības šķiršana tiesā var prasīt vairākus mēnešus.

Plašāku skaidrojumu par iesniedzamajiem dokumentiem lasiet rakstā „Laulības šķiršana tiesā”.