TĒMA: Ģimene

Pie kura vecāka jāglabā bērna personu apliecinoši dokumenti

J
jautā:
20. martā, 2024
Tīna

Labdien! Bērna tēvs pēc ceļojuma ar dēlu atsakās atdot dēla personu apliecinošos dokumentus. Bērns dzīvo pie manis (mātes). Tēvs dzīvo atsevišķi. Kā atgūt dēla dokumentus? Pie kā vērsties?

A
atbild:
25. martā, 2024

Labākais variants bērnam būtu, kas arī atbilstu bērnu tiesību aizsardzības principiem, ja vecāki spētu viens ar otru vienoties par bērna personu apliecinošu dokumentu atdošanu tam vecākam, pie kura bērns pastāvīgi dzīvo, un lieki nestrīdēties.

Ja vienoties neizdodas, jums ir tiesības vērsties Valsts policijā. Valsts policijas palīdzības tālrunis – 110. Plašāk par to, kā ziņot policijai, varat lasīt šeit. Ja bērna dokumenti nav steidzami nepieciešami, jūs, lai saņemtu konsultāciju, varat vērsties bāriņtiesā. Tāpat Latvijā darbojas Bērnu aizsardzības centrs, kurā par esošo situāciju var konsultēties ar psihologiem. Centra uzticības tālrunis ir 116111, ir pieejamas arī e- konsultācijas.