Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu prasību var sniegt savas dzīvesvietas tiesā

J
jautā:
24. martā, 2015
Inga

Labdien! Ar bijušo vīru esam noslēguši vienošanos, ka viņš katru mēnesi līdz 20.datumam bērnam maksā uzturlīdzekļus, bet sākumā tika maksāts, cik grib, un šobrīd viņš atsakās vispār ko maksāt. Līdz ar ko vēlos vērties tiesā. Viss it kā ir sagatavots, kam man sūtīt šos visus dokumentus, īsti esmu neizpratnē. Ļoti gaidīšu atbildi.

A
atbild:
09. aprīlī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Saskaņā ar Civilprocesa 26.panta pirmo daļu un 28.panta otro daļu prasību par uzturlīdzekļu piedziņu bērna uzturam Jūs varat var celt tiesā pēc atbildētāja (tēva) vai pēc savas deklarētās dzīvesvietas. Tiesu saraksts un kontaktinformācija atrodama portāla www.tiesas.lv sadaļā „Tiesas” > „Tiesu saraksts”.

Vairāk par uzturlīdzekļu piedziņas prasības izskatīšanas procesu lasiet LV portāla skaidrojumā „Kā noformēt maza apmēra prasību par uzturlīdzekļu piedziņu”.