Lasīšanai: 1 minūte

Par bērna uzvārda maiņu jāmaksā 7 eiro

J
jautā:
16. februārī, 2015
Julianna

Labdien! Esmu precējusies. Atstāju savu uzvārdu, bet tagad gribu to mainīt uz vīra uzvārdu. Ir kopīgs bērns (2 gadi). Vai par uzvārda maiņu bērnam arī jāmaksā valsts nodeva? Paldies!

A
atbild:
09. martā, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

MK noteikumu Nr.761 „Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem” 134.punktā uzskaitīts, kādos gadījumos papildina civilstāvokļa aktu reģistra ierakstu, tajā starpā nosaka, kādos gadījumos izdarāmas izmaiņas par bērna uzvārdu.

Valsts nodevu par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu nosaka MK noteikumi Nr.906 „Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistrācijas valsts nodevu”. Valsts nodeva par civilstāvokļa akta reģistra ieraksta aktualizēšanu vai atjaunošanu ir 7 eiro.