Lasīšanai: 1 minūte

Iespējams, jāsniedz jauna prasība tiesā

J
jautā:
06. janvārī, 2015
Gita

Sakiet, lūdzu, ja tiesā vienojāmies par uzturlīdzekļu summu, bet tēvs nemaksā šo summu, skaita neregulāri un mazāku summu. No šā gada uzturlīdzekļi ir palielināti, summa, par kuru mēs vienojāmies ir mazāka. Man jāiet atkal uz tiesu?

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja tiesas nolēmuma rezolutīvajā daļā ir noteikts maksāt fiksētu summu, tad jāsniedz jauna prasība tiesā par uzturlīdzekļu apmēra palielināšanu. Taču nereti tiesas spriedumā noteikts maksāt noteiktu uzturlīdzekļu apmēru ar piebildi, ka tas nevar būt mazāks par valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru. Tādā gadījumā jauna prasība nav jāceļ.

Vairāk lasiet e-konsultācijā par līdzīgu jautājumu „Jāskatās, kas rakstīts sprieduma rezolutīvajā daļā”.