TĒMA: Ģimene

Alimenti jāmaksā vismaz minimālajā apmērā

J
jautā:
09. janvārī, 2015
Dace

Ar tiesas spriedumu bija nolemts, ka tēvs bērniem maksā uzturlīdzekļus minimālo summu 50 ls (71.14e) katram līdz bērnu pilngadībai. Vai, mainoties uzturlīdzekļu min. summai, tēvam ir jāmaksā attiecīgi šobrīd esošie 90e?

A
atbild:
10. janvārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Jā, atbilstoši normatīvajiem aktiem tēvam ir jāmaksā uzturlīdzekļi vismaz valstī noteiktajā minimālajā apmērā. Tiesas spriedums ir pamats piespiedu uzturlīdzekļu piedziņai nolēmumā noteiktajā apmērā. Taču tas nemazina vecāka Civillikuma 179.panta piektajā daļā noteikto pienākumu nodrošināt katram savam bērnam minimālo uzturlīdzekļu apmēru, ko nosaka Ministru kabinets, ņemot vērā valstī noteikto minimālo mēnešalgu un bērna vecumu.

Tas ir absolūts pienākums, kas attiecas uz visiem vecākiem neatkarīgi no dažādiem apstākļiem. Ja bērna tēvs to atsakās pildīt, Jums ir tiesības celt jaunu prasību tiesā par uzturlīdzekļu apmēra palielināšanu, un tiesa piespriest maksāt mazāk par valstī noteikto minimālo apmēru nevar.