Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Izdienas pensiju un bezdarbnieka pabalstu vienlaikus nemaksā

J
jautā:
16. jūlijā, 2014
Skaidrīte Ļipatova

Esmu izdienas pensijas saņēmēja (par dienestu IeM), turpinu arī darba tieiskās attiecības pašvaldības iestādē. Mans vecums - 55 gadi, darbaspējīga. Vai, zaudējot darbu, varu pretendēt uz bezdarbnieka statusu?

A
atbild:
28. jūlijā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūs varat pretendēt uz bezdarbnieka statusu. Tā iegūšanas noteikumi uzskaitīt Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10.pantā. Ja piešķirts bezdarbnieka statuss, var saņemt bezdarbnieka pabalstu. Taču izdienas pensijas izmaksu pārtrauc laikā, kad izdienas pensijas saņēmējs saņem bezdarbnieka pabalstu. Izdienas pensijas saņēmēja pienākums ir 10 dienu laikā par to paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai. Tas noteikts likumā "Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm".