Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai uzturlīdzekļi ietilpst gada ienākumos

J
jautā:
09. aprīlī, 2024
Viktorija

Vai viena gada periodā par bērnu saņemtie uzturlīdzekļi ietilpst saņēmēja kopējos ienākumos?

A
atbild:
11. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja jautājums ir par saņemto uzturlīdzekļu ieskaitīšanu kopējos gada ienākumos, kam piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa progresīvo likmi, tad atbilde ir – uzturlīdzekļi bērnam ir ar nodokli neapliekams ienākums. Tas noteikts likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Savukārt saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikto uzturlīdzekļi, ko persona saņem, ir ienākumi, kurus ņem vērā, nosakot trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu.