TĒMA: Finanses

Kādā termiņā jāceļ prasība pret apdrošinātājiem

J
jautā:
11. aprīlī, 2024
Elīza

Labdien! Man pirms 6 mēnešiem tika savainota kāja (ar meitu gāju pāri neregulējamai gājēju pārejai, un mašīna, kas mūs laida pāri, tika uzsista mums virsū, pārmetot mūs pāri visai pārejai). Vai ir kāds termiņš, kurā es drīkstu iesniegt pieteikumu par apdrošināšanai atlīdzības saņemšanu? Vai var iestāties noilgums?

A
atbild:
16. aprīlī, 2024

Apdrošināšanas atlīdzību par ceļu satiksmes negadījumā (CSNg) nodarītajiem zaudējumiem CSNg cietušajiem atlīdzina apdrošināšanas sabiedrība, kura apdrošinājusi zaudējumus nodarījušā (vainīgā) transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesisko atbildību (OCTA).

Personai, kura pretendē saņemt apdrošināšanas atlīdzību par tai nodarītajiem zaudējumiem, ir tiesības celt prasību pret apdrošinātāju:

  • par tās mantai nodarīto zaudējumu – viena gada laikā no apdrošināšanas gadījuma iestāšanās;
  • par personas veselībai nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem (mantisko zaudējumu) un nemateriālajiem zaudējumiem (morālo kaitējumu) – triju gadu laikā no apdrošināšanas gadījuma iestāšanās dienas.