Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi Latvijā, ja strādā un maksā nodokļus Lietuvā

J
jautā:
11. martā, 2024
Astra

Labdien! Esmu Latvijas rezidente. Strādāju un maksāju nodokļus Lietuvā. Darbu uzsāku 03.11.2021. Algu saņemu uz Swedbank karti. Vai man obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija VID? Vai no uzrādītās gada ienākumu summas ir jāmaksā nodoklis Latvijā? Paldies!

A
atbild:
21. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā nav jāmaksā no rezidenta algota darba ienākumiem, kas gūti citā Eiropas Savienības dalībvalstī. Rezidentiem, kuri ir guvuši tikai algota darba ienākumus citā ES dalībvalstī, gada ienākumu deklarācija nav jāiesniedz.