Lasīšanai: 1 minūte

Vai maksā slimības pabalstu, ja persona saslimst pēc darba attiecību izbeigšanas

J
jautā:
01. martā, 2024
Zaiga

Labdien! Pēc darba attiecību pārtraukšanas darbinieks uzreiz nākamajā dienā iestājās bezdarbniekos, un viņam tika piešķirts bezdarbnieka pabalsts. Bet pēc septiņām dienām kopš darba attiecību pārtraukšanas cilvēks saslima. Vai tādā gadījumā maksā slimības pabalstu vai bezdarbnieka pabalstu? Ņemot vērā, ka no darba attiecību pārtraukšanas pagājušas tikai septiņas dienas.

A
atbild:
05. martā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja persona saslimst pēc darba attiecību pārtraukšanas, tad viņai nav tiesību uz slimības pabalstu.

Bezdarbnieka pabalsta saņemšanas periodā par bezdarbnieku tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, taču tikai pensijai.

Bezdarbnieka statuss netiek pārtraukts uz darbnespējas laiku, taču, ja slimots ilgāk par desmit dienām, tad par to triju nedēļu laikā ir jāinformē Nodarbinātības valsts aģentūra.

Bezdarbnieka pabalstu turpina maksāt arī slimības laikā.