Lasīšanai: 1 minūte

Kā nosaka tiesības uz pabalstu, atkārtoti iegūstot bezdarbnieka statusu

J
jautā:
06. aprīlī, 2024
Inita

Pirmo reizi ieguvu bezdarbnieka statusu 15.10.2022. Uzsāku darba attiecības 20.07.2023. Atkal ieguvu bezdarbnieka statusu 02.04.2024. Vai man tiks piešķirts bezdarbnieka pabalsts šajā situācijā? Darba stāžs ir 25 gadi.

A
atbild:
11. aprīlī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 9. pantā noteikts: bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgums ir astoņi mēneši 12 mēnešu periodā no pabalsta piešķiršanas dienas. Ja 12 mēnešu periodā personai bezdarbnieka pabalsts tiek piešķirts atkārtoti, tad to piešķir, ņemot vērā šajā periodā iepriekš piešķirto bezdarbnieka pabalstu saņemšanas ilgumu dienās.

Tiesības uz pabalstu nosaka un pabalstu piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, un individuālā situācijā par pabalstu jāuzzina VSAA. Saziņa: rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 64507020.