Vai iespējams izīrēt neprivatizētu dzīvokli

J
jautā:
15. februārī, 2024
Gundega

Labdien! Man pieder neprivatizēts dzīvoklis. Uz gadu dodos strādāt ārvalstīs. Vai varu izīrēt dzīvokli, kamēr esmu prom?

A
atbild:
15. martā, 2024
Olga Lauva
juriste

Tā kā jautājumā nav norādīts neprivatizētā dzīvokļa statuss (valsts vai pašvaldības dzīvoklis, tai skaitā, uz kāda tiesiskā pamata personai ir piešķirtas īres tiesības), līdz ar to pieņemot, ka pašvaldība ir piešķīrusi dzīvokļa īres tiesības likumā “Par palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā” noteiktajā kārtībā, šajā gadījumā dzīvokļa īpašnieks ir pašvaldība, un rīkoties ar dzīvokli var tikai pašvaldība. Saskaņā ar likuma 20.1 pantu likumā paredzētajos gadījumos un noteiktajā kārtībā izīrējamās dzīvojamās telpas nav nododamas apakšīrē citai personai.

Ja pašvaldībai piederošā vai tās nomātā dzīvojamā telpa ir izīrēta, pārkāpjot likuma noteikumus, īrnieks zaudē tiesības uz konkrēto dzīvojamo telpu ar dienu, kad stājas spēkā attiecīgais tiesas spriedums.