Aizturēšanas ieskaitīšana soda izciešanas termiņā

J
jautā:
06. februārī, 2024
Jānis

Sveiki! Personai ir piespriesta īslaicīga brīvības atņemšana uz diviem mēnešiem. Persona tīšuprāt neieradās cietumā uz soda izciešanu, tādēļ tika izsludināta meklēšanā. Policijas pārstāvji viņai atbrauca pakaļ. Tomēr soda izciešanas vietā persona nokļuva tikai pēc piecām dienām (dzīvo citā novadā, tādējādi, kā saprotu, uzreiz netika vesta, bet arī pabija Rīgā). Vai minētās piecas dienas, kuras persona “pavadīja ceļā” uz soda izciešanas vietu, tiek ieskaitītas piemērotā soda termiņā? Vai arī soda izciešanas atskaite sākas tad, kad persona ir nokļuvusi cietumā?

A
atbild:
15. februārī, 2024

Krimināllikuma 52. pantā noteikti sodu saskaitīšanas un aizstāšanas noteikumi. Saskaņā ar Krimināllikuma 52. panta piekto daļu apcietinājumu, aizturēšanu un izciestā soda daļu ieskaita smagākā soda termiņā atbilstoši šā panta pirmās daļas noteikumiem. Tādējādi personai soda izciešanā ieskaitāms laiks no tās faktiskās aizturēšanas brīža.