Kā no pašvaldības atsavināt zemi

J
jautā:
01. februārī, 2024
Iveta

Esmu mantojusi no tēva māju. Māja uz mana vārda ir ierakstīta zemesgrāmatā. Zeme zem šīs mājas pieder pašvaldībai. Kā es varu nopirkt zemi, kuru pašreiz nomāju no pašvaldības? Nomas līgums (kopš 1989. gada) bija arī manam tēvam. Vai atsavināšanas procesā es varu piesaistīt savu mērniecības biroju un kārtot visus dokumentus, piesaistot savus speciālistus? Kā atsavināšanas process notiek? Zeme zem mājas nav lauksaimniecības zeme, un viena daļa no tās ir purvs.

A
atbild:
02. februārī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Lai sakārtotu īpašumtiesības un atrisinātu jautājumu par zemes iegūšanu īpašumā, jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas nekustamais īpašums, ar atsavināšanas ierosinājumu, proti, iesniegumu, kas noformēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un kuru pašvaldībai ir pienākums reģistrēt, LV portālam skaidro zvērināts advokāts, Dr. iur. Imants Muižnieks.

Pašvaldības saistošajos noteikumos, visticamāk, ir noteikts, kā tieši varētu notikt zemes atsavināšanas process.