Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kam jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis

J
jautā:
04. janvārī, 2024
Inga

Ja saimniekam īpašumā ir māja un zeme, tad ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Vai saimnieks ir tiesisks, sastādot vienošanos ar īrnieku, uzlikt par pienākumu apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli?

A
atbild:
05. janvārī, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pantā noteikts, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums. Dzīvojamo telpu īres likuma 10. panta otrā daļa noteic, ka, izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties, īres maksā var iekļaut arī ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītus maksājumus.

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 2. pantā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokli maksā Latvijas vai ārvalstu fiziskās un juridiskās personas un uz līguma vai citādas vienošanās pamata izveidotas šādu personu grupas vai to pārstāvji, kuru īpašumā, tiesiskajā valdījumā vai – šajā likumā noteiktajos gadījumos – lietošanā ir nekustamais īpašums.