Lasīšanai: 1 minūte

Kur vērsties, ja viens administratīvais sods samaksāts divas reizes

J
jautā:
19. decembrī, 2023
Jānis

Labdien!
Diemžēl kļūdas dēļ Valsts kasē samaksāju naudas sodu par ātruma pārsniegšanu divas reizes par vienu un to pašu pārkāpumu (šķita, ka pirmajā reizē pārskaitījums neizdevās). Vai un kur varu lūgt atmaksāt vienu no veiktajiem maksājumiem? Paldies!

A
atbild:
20. decembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 264. panta pirmajai daļai valsts budžetā pārmaksāto vai nepareizi iemaksāto naudas soda summu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtu naudas soda maksātāja iesniegumu, atmaksā Valsts ieņēmumu dienests 15 darbdienu laikā no dienas, kad saņemts tās amatpersonas rakstveida atzinums, kura pieņēmusi lēmumu par naudas soda piemērošanu.

Ja esat veicis naudas soda samaksu divas reizes par vienu un to pašu administratīvo pārkāpumu, jums jāvēršas ar iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestā, pievienojot naudas soda samaksu identificējošus dokumentus (maksājuma uzdevumu).