Saimniecisko darbību varēs reģistrēt VID, kad tiks saņemta uzturēšanās atļauja

J
jautā:
02. decembrī, 2023
Aydın

Sveiki! Esmu students no ārzemēm. Latvijā sāku studēt maģistrantūrā. Pieprasīšu uzturēšanās atļauju, tam būs nepieciešams apmēram pusotrs mēnesis. Man ir vajadzīgs individuālās darbības statuss un personas kods, lai varētu šeit strādāt. Kā es varu iegūt identifikācijas kodu (individuālās darbības statusu) pirms uzturēšanās atļaujas saņemšanas?

A
atbild:
11. decembrī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja

Pirms uzturēšanās atļaujas saņemšanas personai nav tiesību uz nodarbinātību, tai skaitā uz pašnodarbinātas personas aktivitāšu veikšanu.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), izsniedzot personai uzturēšanās atļauju, reģistrēs studentu Fizisko personu reģistrā un piešķirs automātiski ģenerētu individuālu personas kodu. Pēc koda saņemšanas ārzemniekam jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ja viņš vēlas reģistrēt saimniecisko darbību.

Plašāka informācija par reģistrāciju un maksājamajiem nodokļiem ir pieejama VID tīmekļvietnē, sadaļā “Iedzīvotājiem” – “Saimnieciskās darbības veicēji”.