Lasīšanai: 1 minūte

Personu apliecinošu dokumentu var saņemt tikai personiski

J
jautā:
19. decembrī, 2023
Agrita

Labdien! Gribēju jautāt, kādas ir manas tiesības šādā situācijā. Mana māsa pasūtīja izgatavot pasi, bet pati nevar to izņemt konkrētajā nedēļā, taču es (māsa) būšu šajā pilsētā un varētu izņemt viņas pasi. Ja māsa uzraksta iesniegumu, kurā pilnvaro mani kā pases saņēmēju, vai man ir tiesības izņemt māsas pasi? Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
27. decembrī, 2023
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
Sarmis Mikuda
LV portāls

Atbilstoši Personu apliecinošu dokumentu likuma 10. panta otrajā daļā noteiktajam persona, kura sasniegusi 14 gadu vecumu, personu apliecinošu dokumentu saņem personiski. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei nav tiesību personu apliecinošu dokumentu izsniegt citai personai.