Viesu mājas izīrētājam nav jāreģistrējas PVD

J
jautā:
15. aprīlī, 2024
Jansons

Labdien! Vai ir nepieciešams reģistrēties PVD, VID vai citviet vai saņemt kādu atļauju, ja klienti, kuri uz laiku noīrē manu viesu māju, paši nopērk un uz vietas lieto ēdienu un alkoholiskos dzērienus? Proti, es izīrēju tikai telpas, klienti paši sevi nodrošina ar ēdienu un alkoholiskajiem dzērieniem. Vai manā gadījumā ir kaut kur jāreģistrējas? Vai es atbildu par to, ko viņi dara manās telpās? Kopā ar klientiem esmu tikai retos gadījumos, kad kā pasākuma vadītājs viņus izklaidēju ar dažādiem priekšnesumiem.

A
atbild:
16. aprīlī, 2024
Inese Helmane
LV portāls
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilga Zepa, Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) ir jābūt reģistrētām lauku tūrisma mītnēm, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus:

  • gatavojot un pasniedzot ēdienu lauku tūrisma mītnes viesiem;
  • klājot galdus pēc iepriekšējas vienošanās (piemēram, svinības, sporta spēles, grupu ēdināšana utt.);
  • pasniedzot viesiem citā ēdināšanas uzņēmumā (kafejnīcā, ēdnīcā utt.) gatavotu ēdienu.

Jūsu minētajā gadījumā nav jāreģistrējas PVD.

Savukārt, ja jūsu uzņēmējdarbības veids ir viesu māja, tad saimnieciskā darbība ir jāreģistrē Valsts ieņēmumu dienestā. Vairāk informācijas var atrast šeit.