Lasīšanai: 1 minūte

Kam jākopj publiskajā lietošanā nodota pašvaldības teritorija

J
jautā:
01. decembrī, 2023
Sergejs

Labdien! Vai ir kāds likums, kam pašvaldība ziemā tīra sniegu, vai arī pašvaldība par to spriež privāti: daudzbērnu ģimenēm, invalīdiem utt.?

A
atbild:
04. decembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Atbilstoši Pašvaldības likuma 45. pantam dome ir tiesīga izdot saistošos noteikumus un paredzēt administratīvo atbildību par to pārkāpšanu, nosakot administratīvos pārkāpumus un par tiem piemērojamos administratīvos sodus, ja likumos nav noteikts citādi, arī par īpašumam piegulošu, publiskā lietošanā nodotu pašvaldības teritoriju (gājēju ietves un zālāji līdz brauktuves malai, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas) kopšanu.

Tātad pašvaldība ar saviem saistošajiem noteikumiem noteic, kam jākopj gājēju ietves un zālāji līdz brauktuves malai, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, un uz kurām iedzīvotāju grupām tas neattiecas.