Prasības pieteikums par zaudējumu atlīdzinājumu kaimiņa bezdarbības dēļ

J
jautā:
22. novembrī, 2023
Baiba

Man pieder daļa no dvīņu mājas laukos. Otra puse pieder citam īpašniekam, taču viņš tur nedzīvo un neuztur savu pusi apmierinošā stāvoklī. Viņu mājas daļa ir nolaista. Apzinos, ka galu galā tas sabojās arī manu daļu. Īpašnieks nevēlas savu daļu pārdot par cenu, kuru es piedāvāju. Vai es varu iesūdzēt personu tiesā par to, ka viņa nepieskata savu pusi no mājas, un iegūt to īpašumā?

A
atbild:
27. novembrī, 2023

Jā, jums ir tiesības vērsties tiesā (pilsētas/rajona tiesā pēc nekustama īpašuma atrašanas vietas) ar prasības pieteikumu par zaudējumu atlīdzinājumu kaimiņa bezdarbības dēļ. Saskaņā ar Civillikuma 1779. pantā noteikto katram ir pienākums atlīdzināt zaudējumus, ko viņš ar savu darbību vai bezdarbību nodarījis.

Prasības pieteikumam ir jāpievieno tāme par nodarītajiem zaudējumiem un remontdarbiem (arī plānotajiem remontdarbiem) un fotogrāfijas, kas atspoguļo objekta stāvokli un bojājumus. Ieteicams veikt būvekspertīzi un prasības pieteikumam pievienot slēdzienu.

Plašāk par to, kā iesniegt prasības pieteikumu tiesā, lasiet LV portāla sagatavotajā rakstā šeit.