Koku ciršana uz nomātās zemes

J
jautā:
15. novembrī, 2023
Natālija Ābola

Labdien! Mūsu māja atrodas uz īpašnieka zemes, par ko mēs esam spiesti maksāt zemes nomas maksu. Šobrīd četri koki uz īpašnieka zemes atzīti par kokiem avārijas stāvoklī. Kam ir jāmaksā par koku ciršanu – zemes īpašniekam vai iedzīvotājiem?

A
atbild:
22. novembrī, 2023

Starp dzīvokļu īpašnieku kopību un zemes īpašnieku pastāv zemes nomas attiecības, un, visticamāk, ir noslēgts arī zemesgabala nomas līgums. Jums būtu ieteicams ieskatīties šajā līgumā, jo jūsu norādītais jautājums līgumā var būt  noregulēts. Ja tas nav noregulēts līgumā, tad būtu jāvadās no Civillikuma 863. panta, proti, kas bauda vai vēlas baudīt kādas lietas labumus, tam arī jānes ar šo lietu saistītie pienākumi, kā arī trešās personas šai lietai vai tās dēļ taisītie izdevumi.

Vairāk par koku zāģēšanu varat izlasīt LV portālā publicētajā skaidrojumā “Kad drīkst cirst un apzāģēt kokus”.