Lasīšanai: 1 minūte

Alkoholisko dzērienu tirdzniecībai jāsaņem licence

J
jautā:
13. novembrī, 2023
Anna Paula

Labdien! Esam sezonas uzņēmums, kas vēlas iegūt alkohola un sezonas tirdzniecības atļauju. Kas un kādā secībā mums jādara? Vieta, kur notiks tirdzniecība, ir jūras konteiners ar sanitāro mezglu un elektrības pieslēgumu, un, protams, uzlabotu izskatu.

A
atbild:
21. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Alkoholisko dzērienu ražošanas un izplatīšanas tiesiskais regulējums noteikts Alkoholisko dzērienu aprites likumā.

Tirdzniecības priekšnosacījumi ir noteikti likuma 3. (licences saņemšana), 5. un 6. pantā.

Alkoholisko dzērienu vairumtirdzniecības licenci, alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības licenci un alus mazumtirdzniecības licenci izsniedz Valsts ieņēmumu dienests. Informācija par to atrodama šeit.

Alkohola tirdzniecības gadījumā jāņem vērā arī konkrētās pašvaldības saistošo noteikumu prasības (likuma 8. pants).