Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbniekam arī par īstermiņa darba līgumu jāpaziņo NVA

J
jautā:
09. novembrī, 2023
Marija

Esmu pieteikusies darbam uz noteiktu laika periodu (diviem mēnešiem), taču atrodos bezdarbnieka statusā un saņemu pabalstu. Vai varu paralēli palikt bezdarbnieka statusā un strādāt darba vietā ar parakstītu darba līgumu?

A
atbild:
13. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbniekam ir tiesības iegūt darba ņēmēja statusu divreiz 12 mēnešu periodā uz laiku, kas kopā nepārsniedz 60 dienu. Par pirmā 12 mēnešu perioda sākuma dienu tiek uzskatīta darba ņēmēja statusa iegūšanas diena.

Vienas darba dienas laikā par to ir jāpaziņo Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA), uzrādot darba līgumu.

Par šo situāciju varat vaicāt arī nodarbinātības aģentam, kurš ar jums strādā.

Papildu informāciju varat saņemt, zvanot uz NVA informatīvo bezmaksas tālruni: 80200206 vai rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@nva.gov.lv.